تبلیغات
بــهـــتـــــریــــنـــهــــا - بهترین رنگ برای عینک آفتابی
بــهـــتـــــریــــنـــهــــا
هر روز بروزه

مرتبه
تاریخ : جمعه 5 اردیبهشت 1393

هر شیشه یا پلاستیکی که با کیفیت باشد و در عینک آفتابی به کار برود، می‌تواند جلوی 90 درصد اشعه ماوراءبنفش را بگیرد.
عینک آفتابی

دکتر حسن هاشمی، چشم پزشک، اظهار داشت: استفاده از عینک آفتابی، جدا از جنبه زیبایی آن که عمدتاً جوانان به خاطر آن استفاده می‌کنند، از جنبه پزشکی و درمانی نیز کاربرد ویژه خود را دارد. جنبه پزشکی عینک آفتابی در پیشگیری از بروز آب‌مروارید و همین طور بیماری‌هایی است که در شبکیه یا پرده بینایی چشم حادث می‌شود و موجب تحلیل‌رفتگی سلول‌های بینایی می‌شوند.

دبیر انجمن چشم‌پزشکی ایران ادامه داد: جنبه درمانی عینک آفتابی به آن دلیل است که می‌تواند جلوی تشعشعات آزار دهنده آفتاب را بگیرد و از سوی دیگر، باعث شود که بیننده آرامش بیشتری در دید داشته باشد و پخش نور نداشته باشد.

هر شیشه یا پلاستیکی که با کیفیت باشد و در عینک آفتابی به کار برود، می‌تواند جلوی 90 درصد اشعه ماوراءبنفش را بگیرد و مانع بروز این عوارض شود، اما در این مسئله، کیفیت و نوع این شیشه بسیار مهم است. در خرید عینک طبی باید دقت شود که شیشه عینک، خیلی تیره نباشد، چرا که اگر بسیار تاریک باشد، مردمک چشم بازتر شده و میزان نور و اشعه دریافتی توسط آن بیشتر خواهد شد که در این صورت، ضرر بیشتری به چشم وارد خواهد شد.

جنبه پزشکی عینک آفتابی در پیشگیری از بروز آب‌مروارید و همین طور بیماری‌هایی است که در شبکیه یا پرده بینایی چشم حادث می‌شود و موجب تحلیل‌رفتگی سلول‌های بینایی می‌شوند.

عینک آنتی‌رفلکس یا ضد اشعه، بهترین گزینه برای انتخاب عینک است چرا که در این عینک، یکسری مواد بی‌رنگ روی سطح عینک پاشیده شده که باعث رفلکس اشعه‌ها از روی چشم می‌شوند، بنابراین چشم احساس آرامش بیشتری را خواهد داشت. عینک آنتی‌رفلکس واقعی با رنگ زرد کهربایی، بهترین گزینه برای خرید و استفاده است، چرا که بهترین وضوح تصویر را برای فرد ایجاد می‌کند.

منبع: تبیانطبقه بندی: پزشکی، 
برچسب ها: عینک آفتابی، مشخصات عینک آفتابی، بهترینها،
ارسال توسط ایوب محمدی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
از کدام بخش بیشتر خوشتان می آید؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ